„Moskiewska” mutacja korony w Rosji! Jak sobie z nim poradzą?

„Moskiewska” mutacja korony w Rosji! Jak sobie z nim poradzą?

Już nie tylko brytyjska, indyjska i brazylijska, przyszedł również czas na lokalną, moskiewską mutację korony. Jej odkrycie ogłosił Denis Łogunow na specjalnie zwołanym spotkaniu z Władimirem Putinem.

Jak dotąd w rosyjskich mediach nie ma zbyt wielu szczegółów dotyczących nowego szczepu. Wiadomo, że Prezydent Rosji został o tym poinformowany kilka dni temu w trakcie spotkania z przedstawicielem ośrodka Gamaleya. 12 czerwca tenże fakt potwierdziła również agencja RIA Novosti.

Teraz monitorujemy sytuację w Moskwie, ale najważniejsze jest to, że mogą istnieć jeszcze jakieś moskiewskie szczepy – miał stwierdził Łogunow w trakcie przebywania na Kremlu.

Aktualnie w stolicy Rosji trwa tydzień wolny od pracy. Wprowadził go mer Moskwy, Siergiej Sobianin. Jednocześnie zaapelował do mieszkańców, aby przez ten czas pozostali w swoich domach.

W ciągu ostatniej doby w Rosji wykryto łącznie 13 510 przypadków zakażenia koronawirusem, co stanowi rekord od 15 lutego. Odnotowano 399 zgonów Od początku epidemii w Rosji zidentyfikowano 5 193 964 przypadków koronawirusa w 85 regionach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *