Joe Biden ma Polskę w ….! Woli rozmawiać z Litwą, Łotwą i Estonią

Joe Biden ma Polskę w ….! Woli rozmawiać z Litwą, Łotwą i Estonią

Polska to silny gracz na arenie międzynarodowej? Jeśli ktoś wierzy w te bajki, to właśnie Joe Biden wybija mu je z głowy! W trakcie szczytu NATO nie dojdzie do spotkania Prezydenta USA z Andrzejem Dudą. Biden woli rozmawiać z przywódcami Litwy, Łotwy i Estonii.

Delegacja amerykańska z prezydentem Bidenem na czele jest do tego stopnia zaaferowana jego spotkaniem z Władimirem Putinem, że nie znalazła czasu – oświadczył szef polskiego MSZ Zbigniew Rau.

Wcześniej na stronie Białego Domu pojawiła się informacja, iż Prezydent Stanów Zjednoczonych chce wykorzystać szczyt, aby porozmawiać z przedstawicielami państw bałtyckich. Chodzi oczywiście o Litwę, Łotwę i Estonię. Polska nie została w żaden sposób uwzględniona w planie spotkań.

Niestety, przyjeżdzająca do Europy delegacja amerykańska z prezydentem Bidenem na czele jest do tego stopnia zaaferowana jego spotkaniem z Władimirem Putinem, że nie znalazła czasu na organizację spotkań z sojusznikami ze wschodniej flanki. Nie jest więc także planowane spotkanie prezydenta Dudy z prezydentem Bidenem – tłumaczy Rau.

Kilka dni wcześniej urzędnicy z Waszyngtonu poinformowali również o chęci spotkania z prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zełeńskim. Najprawdopodobniej dojdzie do niego pod koniec wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *